Generalna skupština Evropskog parlamenta mladih BiH

Dana 29.09.2019. godine u prostorijama amfiteatra Islamskog pedagoškog fakulteta u Bihaću održana je Generalna skupština Evropskog parlamenta mladih. Evropski parlament mladih BiH (European Youth Parliament) organizirao je Regionalnu Sesiju drugi put u Bihaću, koja je održana od 26. do 29. 09.2019. godine u Bihaću.
Glavni cilj je povezivanje proaktivnih mladih ljudi iz čitave Evrope kroz niz aktivnosti, uključujući i pronalazak rješenja za aktivne probleme u našem društvu vezane za političke probleme u državi, debatiranje, javni govor, i sl. Baziran je na simulaciji rada Evropskog parlamenta tako da mladi ljudi imaju priliku saznati kako se donose bitne odluke u našem društvu. Sesija je okupila oko 50 učesnika, većinom srednjoškolaca, kako iz Bihaća, tako i iz ostatka Bosne i Hercegovine i Europe.